• Lata doświadczeń w biznesie
img

TORQUE LITE - aplikacja do oceny osiągów samochodu

W szybko rozwijającym się świecie, postęp w technologii obdarzył każdą osobę z bardziej wygodny styl życia. Równy wkład technologii został w sektorze motoryzacyjnym, gdzie każdy producent samochodów planuje zatrudnić nowe metodologie, aby ich pojazd lepiej. Google jest jedną z takich globalnych firm, które w znacznym stopniu wpłynęły na prawie wszystkich producentów samochodów na całym świecie z jego innowacji. Teraz jego rynek aplikacji, który jest zainstalowany w każdym smartfonie opartym na androidzie, robi rundy w poprawie technologii motoryzacyjnej. Jest wydajność samochodu aplikacja dostępna teraz w tym rynku aplikacji, która monitoruje komputer każdego samochodu, tj. Electronic Control Unit (ECU). Aplikacja nazywa się torque lite i jest używany przez wielu użytkowników samochodów na całym świecie.

aplikacja

Torque lite - aplikacja zwiększająca wydajność samochodu

Co ciekawe, aplikacja nie wymaga użycia żadnego zewnętrznego sprzętu i działa na podstawowym systemie nawigacji GPS. Można ją łatwo zainstalować z Google App Market, a dostępna jest zarówno w formie próbnej, jak i płatnej. Podstawowe cechy darmowej wersji próbnej to możliwość uzyskania informacji o różnych statystykach samochodu, takich jak przyspieszenie do 100 km/h, prędkość maksymalna oraz pozycjonowanie samochodu za pomocą Google Maps. Jednak najbardziej godną uwagi cechą tego hi tech aplikacji samochodu jest to, że pozwala użytkownikowi na kopanie w różnych aspektach, jak samochód rzeczywiście działa. Posiada zdolność do wykrywania wszelkich usterek występujących w ECU samochodu, a następnie zdiagnozować go odpowiednio. To daje osobie informacje w czasie rzeczywistym do różnych mechaniki samochodu i pozwala mu / jej rozwiązać każdy problem pojawiający się w pojeździe.

Ten samochód android app musi korzystać z narzędzia Bluetooth OBD II zgodne, które skanuje wszystkie wewnętrzne dane z ECU. Trzeba się upewnić, że hi/her samochód jest zgodny z OBD, a następnie tylko aplikacja może być wykorzystywana do dalszych celów. W większości samochodów, port OBD jest zamontowany pod kierownicą lub gdzieś obok schowka. Po znalezieniu portu, osoba musi po prostu po prostu podłączyć skaner Bluetooth z nim i niech moment obrotowy lite przyjść do gry. Po podłączeniu należy sparować bluetooth telefonu ze skanerami, uruchomić silnik samochodu, a następnie otworzyć aplikację na smartfonie. Aplikacja zacznie mierzyć kody błędów, osiągi, stan płynu hamulcowego i silnika, obroty i ciśnienie silnika, temperaturę płynu chłodzącego, ciśnienie w szynie paliwowej, reakcję przepustnicy i wiele innych parametrów mechanicznych. Będzie wykryć wszelkie błędy występujące, a następnie rozpocząć diagnozy lub rozwiązywania problemów, aby rozwiązać ten sam.

Płatna wersja tego samochodu wydajność app jest dostępny w sklepie App Store dla prawie Rs. 300. To daje przewagę sprawdzania momentu obrotowego, mocy wyjściowej, danych wykresu, testy kilometrowe, mapy i widoki toru z samochodu. Istnieje wiele pokręteł wyświetlanych w obu wersjach tej aplikacji, które mówią użytkownikowi o silniku i wydajności samochodu. Jest akcelerometr, barometr, kompas, wskaźnik temperatury i ciśnieniomierz wbudowany w aplikację. Należy zauważyć, że wyniki wyświetlane przez tę aplikację mogą być nieco inne od dokładnych danych, ale nadal jest niezawodny w dostarczaniu wszystkich danych dotyczących pojazdu i zdiagnozować problemy.

Krzysztof Arczewski

Redakcja auto-partners.pl

Zobacz również