• Lata doświadczeń w biznesie
img

Ronaldo i samochody należące do niego

Cristiano Ronaldo to legenda piłki nożnej, która zdobyła ogromną popularność w wieku zaledwie 29 lat. Piłkarz urodził się w Portugalii i od dziecka przejawiał wielką pasję i szczerość do gry. Jego kariera rozpoczęła się w 1993 roku i od tego czasu legenda nie ogląda się już za siebie. Ronaldo reprezentował wielki zespół piłkarski Manchester United, a obecnie gra dla Realu Madryt. Prowadzi również narodową drużynę Portugalii jako kapitan i zdobył ogromne uznanie za swoją intensywność na boisku. Dane liczbowe sugerują, że Ronaldo jest jednym z najdroższych piłkarzy, jakich kiedykolwiek miał świat, a roczna pensja w wysokości ponad 21 milionów euro jest tego wystarczającym dowodem.

Ronaldo i jego samochód

samochód

Ta gwiazda piłki nożnej lubi żyć wystawnie i ma wszystkie modne rzeczy potrzebne do prowadzenia niszowego stylu życia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Ronaldo jest prawdziwym fanatykiem i koneserem motoryzacji i posiada wiele ekskluzywnych samochodów z całego świata. W jego garażu stoją samochody sportowe, grand tourer, SUV (Sports Utility Vehicles), hipersamochody i luksusowe sedany pochodzące od kilku światowych gigantów motoryzacyjnych. Raporty sugerują, że Ronaldo jest właścicielem w sumie 19 samochodów, które pasują do jego różnych nastrojów i życia grandiose. Zostało również zgłoszone, że Cristiano Ronaldo spędził mammoth sumie około 5 milionów dolarów na jego samochody z zarobków.

Zaczynając od góry kolekcji, pierwszym samochodem Ronaldo było BMW M6, które zostało kupione w 2006 roku. W następnym roku pojawiły się Bentley Continental GTC, Mercedes-Benz C-Class Sports Coupe i Porsche Cayenne. Samochodowa obsesja na tym się nie skończyła i wkrótce piłkarz kupił Ferrari 599 GTB Fiorano, Audi Q7, Ferrari F430, Porsche 911 Carrera 2S Cabriolet i Bentley GT Speed. Wygląda na to, że gwiazdor ma szczególne upodobanie do krążowników prędkości i aby je zaspokoić, posiada kilka elitarnych samochodów z tego segmentu. Audi R8, Maserati GranCabrio, Ferrari 599 GTO, Lamborghini Aventador LP 700-4, Aston Martin DB9 i Bugatti Veyron to tylko kilka z nich, o których warto wspomnieć. Oprócz tej ogromnej kolekcji, legenda posiada również Audi RS6, Rolls-Royce Phantom, Porsche Cayenne Turbo i Mercedes-Benz C220 CDI.

Cristiano Ronaldo zyskał przydomek CR7, który jest mieszanką akronimu jego imienia i pozycji, na której gra w drużynie piłkarskiej. Ogromne uznanie dla tego piłkarza jest do tego stopnia, że nawet obecna przegrana jego drużyny z Niemcami podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 nie mogła przynieść rozczarowania jego zagorzałym fanom. Wręcz przeciwnie, widać było, że wspierają go i kibicują mu w kolejnym niezapomnianym występie na boisku. W ostatnim meczu z Niemcami Portugalia poniosła druzgocącą porażkę 4:0, ale Ronaldo nie poddał się i walczył zaciekle do ostatnich sekund meczu. Czysty entuzjazm tego gracza dla sportu przyznał mu tak wielką rangę. Niewielu ekspertów uważa, że Ronaldo jest legendarną ikoną gry i ma potencjał, aby przewyższyć wyczyny największych mistrzów futbolu, takich jak Pele i Maradona. Cokolwiek przyniesie los w życiu Ronaldo, jedno jest pewne, że przez najbliższe lata będzie on nadal cieszył się ogromną rzeszą fanów.

Mariusz Stańczyk

Redakcja auto-partners.pl

Zobacz również