• Lata doświadczeń w biznesie
img

Top 10 SUV-ów

Jak wydaje się być gotowy do zaakceptowania koncepcji jazdy SUV, wiele międzynarodowych i krajowych producentów samochodów albo uruchomił lub planowane niektóre premiery na ten rok. Wśród interesującej partii samochodów SUV, prezentujemy Państwu 10 najlepszych samochodów z wysoce oczekiwanej i istniejącej listy Sports Utility Vehicles.

Według źródeł, indyjski producent samochodów Mahindra planuje zaprezentować swoją odnowioną wersję Scorpio w połowie 2014 roku. Oczekuje się, że zmiany będą czysto kosmetyczne w naturze, a silnik zostanie zachowany z istniejącą linią 2,2 litrowego silnika turbo diesel M-Hawk. Przewiduje się, że moc i moment obrotowy mogą zostać zwiększone z 120 KM i 290 Nm momentu obrotowego do 140 KM i 330 Nm momentu obrotowego.

1) Mahindra Scorpio

Samochodem, który powinien skraść show dla Suzuki podczas Auto Expo 2014, będzie bardzo oczekiwana XA Alpha. Według źródeł, samochód będzie napędzany przez 1,5 litrowy silnik wysokoprężny. Mówi się również, że silnik wysokoprężny został opracowany przez Suzuki, a obecna linia wykorzystująca technologię Multijet Fiata może zostać odłożona na bok. Oczekuje się, że samochód będzie konkurował z niektórymi z najlepszych SUV-ów w Indiach, takimi jak Ford Ecosport, Hyundai Santa Fe, Tata Sumo Grand, Mahindra Scorpio i Toyota Innova.

2) Suzuki XA Alpha

Volkswagen Tiguan jest gotowy do walki z niektórymi z nadchodzących samochodów typu SUV. Oczekuje się, że SUV będzie napędzany przez 1,0-litrowy 3-cylindrowy silnik benzynowy TSI i generuje dobry 110PS mocy z 175Nm momentu obrotowego. Wersja z silnikiem wysokoprężnym może posiadać 1,4 litrowy, 3-cylindrowy silnik. Tiguan posiada turbosprężarki i technologię bezpośredniego wtrysku paliwa, aby zapewnić imponującą wydajność paliwa 21 kmpl w benzynie, podczas gdy wersja Diesel mówi się, że jest bardziej paliwooszczędny.

3) Volkswagen Tiguan

Honda Vezel, nowy crossover SUV mówi się, że jest oparty na platformie Jazz. 2013 Tokyo Motor Show oznaczony Honda Vezel wejście do szybko rozwijającego się i bardzo konkurencyjnym rynku kompaktowych crossoverów. Samochód napędzany jest silnikiem benzynowym i-VTECH o pojemności 1,5 litra, który efektywnie wytwarza moc około 116 KM i moment obrotowy 164 Nm. Wersja wysokoprężna zapożycza 1,5-litrowy silnik wysokoprężny i-DTEC z sedana Amaze, który wytwarza moc 98 KM i moment obrotowy 200 Nm.

4) Honda Vezel

Najlepiej sprzedający się SUV Forda Ecosport wygenerował ogromne zainteresowanie od momentu jego powstania rok temu. Samochód wywołał poruszenie w segmencie kompaktowych SUV-ów. Ecosport ma wszystko, co przemawia na jego korzyść - przyciągający wzrok design, dobre osiągi, niezawodność i wydajność były jego unikalną propozycją sprzedaży. Ponadto, kompaktowy SUV był oferowany w bardzo lukratywnej cenie, która uczyniła go gorącym sprzedawcą wśród samochodów SUV.

5) Ford Ecosport

Renault Duster zawsze był w wiadomościach od jego powstania w kraju jakiś czas temu. SUV sprzedawane jak gorące ciastka ze względu na jego jakości budowy i niezawodności w lukratywnej cenie tag, w którym był oferowany. Nowy samochód ma być zasilany przez 1,6 litrowy silnik, który generuje około 105 KM przy 5,750 rpm i wytwarza maksymalny moment obrotowy 148 Nm przy 3,750 rpm.

6) Renault Duster

Nadchodzący SUV od Hyundai o nazwie Santa Fe jest również warto zwrócić uwagę na podczas Auto Expo imprezy. Nowy Santa Fe jest dostępny w 2 litra turbo i 2,2 litra CRDI silników .Spekuluje się, że nowy awatar będzie pochodzić z tego samego 2,2-litrowy silnik wysokoprężny CRDi w jego masce, który może generować moc 194 KM i szczytowy moment obrotowy 422 Nm.

7) Hyundai Santa Fe

Mówi się, że nadchodzący Hyundai Intrado został zainspirowany spodnią częścią skrzydła samolotu, tym samym zmieniając nazwę samochodu na Intrados. Ponadto, samochód może pochwalić się lekką konstrukcją i systemem ogniw paliwowych nowej generacji. Jak podają źródła, nowy kompaktowy SUV jest oparty na nowej wersji 2.0 Fluidic Sculpture firmy Hyundai.

8) Hyundai Intrado

Nowe Safari Storme zostało zaprezentowane na targach Auto Expo 2012. Świeża twarz była raczej mile widziana, samochód miał gładsze krzywizny i pozbył się wybujałego wyglądu. SUV jest napędzany silnikiem o pojemności 2,2 litra, który generuje imponującą moc około 140 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Co więcej, Tata Safari Storme zrezygnowała z poprzednio stosowanej technologii DICOR i otrzymała silnik VariCOR (Variable Turbine Technology).

9) Tata Safari Storme

Skoda Yeti jest obecna na rynku już od dłuższego czasu. Kompaktowy SUV jest obecnie obecny z opcją napędu na przednie koła i napędem na wszystkie koła. Skoda Yeti otrzymała tym razem kosmetyczne uaktualnienia, podczas gdy większe zmiany techniczne nie są spodziewane. Przednia powłoka samochodu otrzymała nowy grill, który uzupełnia zderzaki w kolorze nadwozia. Ponadto, boczne listwy ochronne i tylne panele, nadaje samochodowi bardziej sportowy i dopasowany wygląd.

10) Skoda Yeti

 

Krzysztof Arczewski

Redakcja auto-partners.pl

Zobacz również