• Lata doświadczeń w biznesie
img

Ciekawe gadżety do samochodów

Samochody to wyjątkowo przydatne maszyny, których zdolności można jednak całkiem skutecznie poprawić dzięki zastosowaniu kilku prostych urządzeń. Wcale nie muszą to być drogie rzeczy, a przyjemność z jazdy będzie zdecydowanie większa.

Czujniki parkowania

Parkingi są niestety bardzo niebezpieczne. Może nam ktoś wyskoczyć, samochody stoją blisko siebie, a nie wszystkie słupki widać. Wiele osób ma problemy z odpowiednim manewrowaniem i takie osoby powinny pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiedniego asystenta. Najprościej jest zamontować z przodu i z tyłu pojazdu specjalne czujniki parkowania. Montaż jest prosty, a cena urządzeń dość umiarkowana, a można uniknąć całkiem poważnych kosztów naprawy pojazdu. Brak szkód i dodatkowe zabezpieczenia przed szkodami to również bardzo dobre argumenty do dyskusji w czasie negocjowania stawek ubezpieczeń komunikacyjnych.

Zestaw głośnomówiący i inni koledzy smartfona

W dzisiejszych czasach nie rozstajemy się z telefonem. Jest to normalne, ale musimy mieć na uwadze, że w samochodzie może to być też niebezpieczne. Zwłaszcza umieszczenie telefonu w jednej ręce w czasie jazdy i uniemożliwianie sobie przez to odpowiedniego manewrowania może mieć naprawdę tragiczne skutki. Dlatego warto jest zainwestować niewielkie pieniądze w zestawy głośnomówiące, które pozwolą zmienić trzymanie telefonu w rozmowę niewiele inną od zwykłego dyskutowania z pasażerem. Jest to oczywiście rozpraszające, ale jeśli chodzi o kierowanie samochodem, nie ma ograniczeń.

W samochodzie warto jest mieć jeszcze jedno urządzenie przeznaczone do wspierania smartfona. Jest to ładowarka samochodowa, czyli po prostu ładowarka, którą można podłączyć do gniazdka samochodowego i będzie zapewniała energię dla małego głodomora. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, kiedy ze smartfona korzysta się intensywnie, ponieważ jest to na przykład nasza nawigacja samochodowa na zupełnie nieznanej trasie. Ładowarka uchroni telefon przed rozładowaniem się w każdej sytuacji.

Wnętrze samochodu

Super ładowarki

Ładowanie telefonu jest oczywiście bardzo ważne, ale czasami mamy dwa telefony. Albo jeszcze jakieś inne urządzenia. W takich przypadkach należy się zaopatrzyć w ładowarkę uniwersalna, którą podłącza się do gniazdka samochodowego, a do niej potem można z kolei podłączyć kilka urządzeń. Jest to bardzo wygodne w dzisiejszych czasach.

Automatyczne włączniki świateł

Szczerze mówiąc, jazda cały rok na światłach to przesada, ale wymaga od nas tego prawo, więc czy chcemy, czy nie chcemy, musimy mieć włączone światła. Wiele osób o tym zapomina i specjalnie dla nich stworzono automatyczne włączniki świateł, które robią dokładnie to, na co wszyje ich nazwa.

Monitory na siedzenia

Kiedyś były popularne przenośne DVD do samochodu. Dzisiaj można kupić po prostu małe ekrany, które działają mniej więcej tak samo jak tablety. Takie urządzenia to rozrywka na czas jazdy dla dzieci i także sposób zajęcia się na czas podróży dla osób dorosłych. Nie licząc oczywiście kierowcy.

Mariusz Stańczyk

Redakcja auto-partners.pl

Zobacz również