• Lata doświadczeń w biznesie
img

Niewidzialna wycieraczka i jej zalety

Czy kupowanie czegoś, czego nawet nie widać, ma w ogóle sens? Może się wydawać, że negatywna odpowiedź na tak postawione pytanie nasuwa się sama, tymczasem nie jest ona wcale aż tak oczywista. Niewidzialne wycieraczki mają sporą grupę zwolenników, nie jest przy tym wcale wykluczone, że i my do nich dołączymy zwłaszcza, jeśli zainteresujemy się nimi w okresie jesienno-zimowym, a więc wtedy, gdy szyby samochodów nadspodziewanie szybko zaczyna przykrywać gruba warstwa brudu.

Na szybach samochodów lubi osadzać się kurz, są one jednak łakomym kąskiem także dla błota oraz śniegu. Zwykle do usuwania nieczystości wykorzystujemy tradycyjne wycieraczki wykonane z gumy, musimy jednak liczyć się z tym, że w pewnych okolicznościach wcale nie będą nas one satysfakcjonowały swoją wydajnością i skutecznością. Jeśli więc chcemy ograniczyć ich użycie i mieć pewność, że woda zniknie szybko z powierzchni szyby, powinniśmy zainteresować się właśnie tym, czego nie widać. Niewidzialna wycieraczka jest specjalnym preparatem, który po zakupie powinno się nałożyć na powierzchnie wykonane ze szkła, sprawdź: https://sklep.motogo.pl/niewidzialne-wycieraczki-c37

Pozwoli to na utworzenie specjalnej powłoki, dla której charakterystyczne są właściwości hydrofobowe. To właśnie ona przyczyni się do tego, że kłopotliwe krople będą wypychane, a co za tym idzie pęd powietrza będzie szybko prowadził do ich usuwania. Jeśli więc będziemy jechać z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, a więc taką, która wcale nie jest niczym nienaturalnym dla kierowców, możemy mieć pewność, że wycieraczki w ogóle nie będą nam potrzebne. Jeśli więc zdecydujemy się na zainstalowanie niewidzialnych wycieraczek możemy mieć pewność, że szyba w naszym samochodzie stanie się o wiele bardziej odporna na zabrudzenia.

Nakładanie niewidzialnej wycieraczki

Dziś niewidzialne wycieraczki są dostępne w szczególnie wielu formach. Na pierwszy plan wysuwają się ściereczki nasączone preparatem, choć jednak są one wygodne w użyciu, należy liczyć się z tym, że ich skuteczność może pozostawiać nieco do życzenia. W sprzedaży dostępne są jednak także sztyfty, a także spraye i specjalne płyny, które nakłada się wykorzystując w tym celu zarówno delikatną szmatkę, jak i płatki kosmetyczne.

Technika nakładania niewidzialnej wycieraczki

Jeszcze przed nałożeniem niewidzialnej wycieraczki warto upewnić się, że powierzchnia jest przygotowana do jej przyjęcia. W tym celu szyba powinna zostać dokładnie oczyszczona i odtłuszczona, wskazane jest przy tym również pozbycie się wosku, który znajduje się na niej po opuszczeniu myjni. Gdy szyba jest już sucha, możemy przystąpić do aplikacji niewidzialnej wycieraczki. Najlepiej przeprowadzić przy tym nakładanie na stosunkowo niedużym fragmencie szyby i to bez względu na to, z jakim typem preparatu mamy do czynienia. Gdy preparat wyschnie możemy przystąpić do jego polerowania wykorzystując w tym celu miękką, czystą mikrofibrę.

Robert Pękala

Redakcja auto-partners.pl

Zobacz również