• Lata doświadczeń w biznesie
img

5 typów wyłączników awaryjnych, które należy zainstalować w samochodzie, aby zapobiec kradzieży samochodu

W związku z rosnącą liczbą kradzieży samochodów ważne jest, aby podjąć wszelkie możliwe kroki w celu zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą. Jednym ze środków zapobiegawczych może być zainstalowanie w samochodzie wyłącznika awaryjnego. Te proste urządzenia gwarantują, że samochód nie zostanie wyrwany spod nóg. Ale jaki typ wyłącznika awaryjnego należy zainstalować, aby zapobiec kradzieży samochodu?

Można zainstalować przełącznik przekaźnika układu paliwowego, który zapobiega przedostawaniu się paliwa do silnika. Dostępny jest także prosty w użyciu odłącznik akumulatora. W innym przypadku można wybrać zdalny wyłącznik akumulatora samochodowego, wyłącznik odcinający przewód zapłonowy lub wyłącznik odcinający skrzynkę bezpieczników.

W tym przewodniku omówimy pięć typów wyłączników samochodowych, abyś mógł określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Omawiamy także całkowite koszty, jakich można się spodziewać.

Spis treści show Co to jest samochodowy wyłącznik awaryjny? 5 typów wyłączników awaryjnych 1. Przekaźnik układu paliwowego 2. Przełącznik odłączania akumulatora 3. Zdalny wyłącznik akumulatora samochodowego 4. Wyłącznik zapłonu 5. Wyłącznik awaryjny skrzynki bezpieczników Koszt wyłącznika awaryjnego

Co to jest samochodowy wyłącznik awaryjny?

Jeśli nie wiesz, czym jest wyłącznik samochodowy, trudno będzie Ci wybrać jeden z pięciu typów. Wyłącznik awaryjny to element, który musi zostać aktywowany, aby samochód mógł ruszyć. Jeśli nie zostanie aktywowany, określony obwód nie zostanie zakończony.

Chociaż istnieje wiele sposobów obsługi tej technologii, wszystkie one wymagają zastosowania jakiejś formy przełącznika. Powodem ukrycia wyłącznika awaryjnego jest to, że nikt inny nie wie, gdzie on się znajduje. Jeśli ktoś wie, że jest wyłącznik awaryjny, nie będzie miał problemów z uruchomieniem pojazdu. Różne typy wyłączników awaryjnych wymagają różnych poziomów instalacji i obsługi.

5 typów wyłączników awaryjnych

1. Przekaźnik układu paliwowego

Dopóki nie zostanie uaktywniony przełącznik przekaźnika pompy paliwa, paliwo nie może przedostać się przez przewody do silnika. Bez paliwa uruchomienie silnika jest niemożliwe. Co ciekawe, silnik nadal będzie pracował, ale nie będzie miał gazu, który umożliwiłby jego obrót. Jeśli więc złodziej dostanie się do Twojego samochodu, po prostu uzna, że z samochodem jest coś nie tak, i ruszy dalej.

Aby zainstalować przełącznik przekaźnika układu paliwowego, należy najpierw zlokalizować wiązkę przewodów w samochodzie. Musisz spleść przewód przekaźnika przełącznika paliwa i wybrać dogodne miejsce dla wyłącznika awaryjnego. Poprowadź przewód łączący przekaźnik przełącznika paliwowego z wyłącznikiem awaryjnym i gotowe.

RELATED: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą konwertera katalitycznego

2. Przełącznik odłączania akumulatora

Odłącznik akumulatora wymaga usunięcia ujemnego złącza i umieszczenia przełącznika pomiędzy nimi. Przewód ujemny jest podłączany do wyłącznika, który jest teraz zainstalowany na zacisku akumulatora. Gdy przełącznik jest włączony, samochód nie pobiera prądu z akumulatora, co naśladuje sytuację, gdy akumulator jest rozładowany. Jednak po przekręceniu przełącznika będzie można normalnie uruchomić pojazd.

Jeśli poprowadzisz przewód do zamontowania przełącznika wewnątrz samochodu, nie będziesz musiał wchodzić pod maskę za każdym razem, gdy będziesz chciał uruchomić silnik. Jednak przy każdym użyciu urządzenia zostaną zresetowane zaprogramowane ustawienia radia i zegara, ponieważ pamięć jest przechowywana w akumulatorze.

3. Zdalny wyłącznik akumulatora samochodowego

Innym typem urządzenia instalowanego na akumulatorze jest opcja zdalnego sterowania. Pilota można trzymać przy kluczach, aby mieć do niego łatwy dostęp. Zaletą tej opcji jest to, że można ją aktywować w dowolnym momencie, gdy poczujesz się zaniepokojony podejrzaną aktywnością, nawet jeśli nie ma Cię w samochodzie.

Przełącznik ten jest instalowany na akumulatorze, podobnie jak w przypadku wersji przewodowej. Dzięki magnesom przełącznik umożliwia korzystanie z akumulatora podczas jazdy i wyłącza go podczas ochrony samochodu. Jednak w tym przypadku można napotkać te same problemy z pamięcią, które występowały w przypadku ostatniej opcji akumulatora.

Oto jeden z przykładów:

(To jest łącze polecające, co oznacza, że bez żadnych kosztów dla Ciebie, możemy otrzymać niewielką prowizję za kwalifikujące się zakupy)

355 Recenzje Samochód bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania...

  • Jest to bardziej wygodny akumulator samochodowy...
  • W porównaniu do tradycyjnego akumulatora...
  • Chodź z ładnym srebrnym pilotem zdalnego sterowania...
  • Pakiet zawiera: 1 x Elektromagnetyczny...

Zobacz ostatnią cenę

ZWIĄZANE: 10 najlepszych urządzeń śledzących GPS dla samochodów

4. Wyłącznik zapłonu

Bez sprawnie działającego układu zapłonowego nie da się uruchomić samochodu. Ten przełącznik przerywa przepływ zapłonu poprzez dodanie przerwy w okablowaniu. Aby go zainstalować, należy przeciąć przewód zapłonowy i z każdej strony włożyć złącze zainstalowane w przełączniku. Sam wyłącznik można poprowadzić w ukryciu w kabinie pojazdu, tak aby nikt go nie widział.

Instalacja tego urządzenia jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Jeśli nie znasz się na układzie zapłonowym, zajrzyj do schematu w instrukcji serwisowej. Musisz przeciąć odpowiedni przewód, a dla lepszego dopasowania możesz także przylutować połączenie.

5. Wyłącznik awaryjny skrzynki bezpieczników

Ten wyłącznik zablokuje zasilanie w samochodzie, ale nie odetnie go od akumulatora. Zamiast tego zasilanie jest odłączane bezpośrednio w skrzynce bezpieczników. Oczywiście można po prostu wyciągnąć bezpiecznik zapłonu po wyjściu z pojazdu i włożyć go z powrotem, gdy jest się gotowym do jazdy. Jednak proces ten może stać się uciążliwy, zwłaszcza jeśli skrzynka bezpieczników znajduje się w trudnym miejscu.

Znacznie łatwiej jest zainstalować przełącznik, który wyłącza wybrane bezpieczniki. Należy podłączyć wyłącznik do odpowiednich bezpieczników i umieścić go w niewidocznym miejscu.

Koszt wyłącznika awaryjnego

Koszt przeciętnego wyłącznika odcinającego wynosi od 10 do 100 USD za część i instalację. Cena ta zależy jednak od rodzaju wybranego przełącznika, marki i modelu pojazdu oraz od tego, czy instaluje się go samodzielnie, czy też zleca się to profesjonalistom.

Jeśli ocenić niski koszt wyłącznika awaryjnego, to naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać, zwłaszcza jeśli mieszkasz lub pracujesz w okolicy, w której często dochodzi do kradzieży samochodów. Za mniej niż 100 dolarów można uchronić samochód przed kradzieżą, która jest nie tylko kłopotliwa, ale może sprawić, że stawki ubezpieczeniowe podskoczą do góry. Samochodowy wyłącznik awaryjny jest z pewnością lepszym rozwiązaniem niż instalacja jednej z tych nieporęcznych blokad kierownicy i nie generuje miliona fałszywych alarmów, jak ma to miejsce w przypadku alarmów samochodowych.

Mariusz Stańczyk

Redakcja auto-partners.pl

Zobacz również