• Lata doświadczeń w biznesie
img

Vijay Mallya posiada wiele różnych samochodów

Vijay Mallya jest właścicielem wielu samochodów

Dr Vijay Mallya nie potrzebuje formalnego przedstawienia, gdyż bez wątpienia należy do grona najbardziej znanych osobistości świata. Ten multimilioner ma pod swoim nazwiskiem wiele firm, w tym Kingfisher Breweries, Kingfisher Airlines, ForceIndia Formula 1 racing team, Chemicals i Newspapers. Vijay Mallya ma pasję do wszystkich ekskluzywnych luksusów życia, a jego szeroki wachlarz jachtów, prywatnych odrzutowców i globalnych posiadłości przedstawia tę samą historię. Niewiele osób może wiedzieć, że ten celebryta jest wielkim fanatykiem motoryzacji i posiada znaczną liczbę zabytkowych i współczesnych samochodów z całego świata. Portfel samochodowy Vijaya Mallya obejmuje ponad 100 pojazdów, w tym samochody zabytkowe, luksusowe i super samochody. Niektóre z najbardziej rzadkich i wspaniałych samochodów posiadanych przez potentata biznesowego to:

rolls royce

Rolls Royce 1913 Silver Ghost

  • Rolls Royce 1913 Silver Ghost: Rolls Royce 1913 Silver Ghost jest jednym z najbardziej kultowych samochodów zabytkowych wciąż obecnych na świecie. Ten samochód został wyprodukowany przez brytyjskiego producenta samochodów luksusowych podczas I wojny światowej i był własnością wielu znanych osobistości minionej epoki. Ten samochód jest wykonany wyłącznie z ciała Vanden Pas i posiada błyszczący srebrny kolor z przodu z odrobiną sportowej czerwieni z tyłu. Sunbeam Land Speed Record Tiger Sunbeam Land speed Record Tiger: Ten samochód został specjalnie zaprojektowany dla Sir Henry Segrave w latach 20-tych, podczas gdy on próbował złamać World Land Speed Record, który był wcześniej w imię Malcolm Campbell. Ten ostatni zrobił 242,60 kmph w Bluebird i Henry Segrave nagrał prędkość 245,20 kmph z Tiger; tak, łamiąc rekord komfortowo. Alfa Romeo Bucci Special
  • Alfa Romeo Bucci Special: Alfa Romeo Bucci Special jest uważana za jeden z najbardziej wyjątkowych klasycznych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały. Ten sportowy, czerwony model posiada dwumiejscową konfigurację, a pod jego maską znajduje się wydajny silnik benzynowy typu S6 o pojemności 2,5 litra. Młyn jest połączony z 4-biegową manualną skrzynią biegów, która dostarcza całą energię do tylnych kół. Samochód został zaprojektowany specjalnie dla Clemara Bucci - słynnego kierowcy Formuły 1, który brał udział w wielu Grand Prix w latach 50-tych. Mercedes-Benz 300 SL Gullwing Mercedes-Benz 300 SL Gullwing: Ten model od niemieckiego giganta samochodowego jest jednym z najbardziej znanych i drogich samochodów z przeszłości. Samochód posiada drzwi typu gullwing i jest wyposażony w ciężki 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który ma zdolność do wytwarzania mocy 240 KM. Samochód został najpierw zaprojektowany dla celów wyścigowych, a następnie wyprodukowany do produkcji na rynku światowym. Jaguar E-type 3-Series Convertible 1974 Jaguar E-type 3-Series Convertible 1974: Ten ekskluzywny model był wśród kilku początkowych luksusowych samochodów produkowanych przez brytyjskiego producenta samochodów. Samochód posiada soft-top i jest wyposażony w mamuta 5,3-litrowy silnik benzynowy V12 DOHC, który może produkować moc prawie 250 KM. Samochód posiada również w pełni niezależne zawieszenia i hamulce tarczowe 4 koła dla bezpieczeństwa i komfortu. Jaguar XJ220 Jaguar XJ220: Jaguar XJ220 to właściwy samochód celebrytów, który jest własnością wielu entuzjastów motoryzacji i znanych osobistości z całego świata. Ten model z brytyjskiego producenta samochodów jest dobrze znany samochód sportowy, który ma maksymalną prędkość niesamowitą 355 kmph. Jest to aerodynamicznie wzmocniony krążownik prędkości, który jest pod maską z 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6 z podwójnym turbodoładowaniem. Młyn jest w stanie wygenerować potężną moc 540 KM i może zrobić 100 kmph z postoju w minuskule 3,7 sekundy.

Krzysztof Arczewski

Redakcja auto-partners.pl

Zobacz również