• Lata doświadczeń w biznesie
img

Podgrzewane i chłodzone fotele w BMW

BMW to renomowana niemiecka marka samochodowa, która już od dłuższego czasu jest obecna w indyjskim przemyśle motoryzacyjnym. Jej samochody są znane z tego, że zapewniają pasażerom wyjątkowe poczucie luksusu wraz z najwyższym komfortem jazdy. Firma znana jest z tworzenia zaawansowanych technologicznie samochodów, w których zastosowane są technologie, które trudno ogarnąć na raz. Samochody BMW w Indiach są uznawane za ich wydajne właściwości jezdne i wydajność na drodze. Dzięki takim powodom, firma urosła do rangi jednej z najlepszych marek samochodów luksusowych w kraju. W każdym samochodzie tej firmy znajduje się wiele ekskluzywnych funkcji, wśród których jest aktywna wentylacja siedzeń.

bmw

Aktywna wentylacja foteli

Wszystkie samochody BMW w Indiach posiadają wysokiej jakości skórzaną tapicerkę, która została uszyta do perfekcji. Fotele posiadają opcje wielokrotnego odchylania, aby zapewnić najwyższy komfort pasażerom podczas długich podróży. Co ciekawe, nowy luksusowy samochód z partii producenta samochodów posiada unikalną funkcję Aktywnej Wentylacji Foteli, która pomaga w ogrzewaniu i chłodzeniu foteli zgodnie z komfortem pasażera. Funkcja ta zapewnia, że przepływ powietrza jest stały w całym siedzeń i działa poprzez usuwanie nadmiaru wilgoci z powietrza wewnątrz. Funkcja ta jest już od dawna obecna na światowym rynku i jest częścią prawie wszystkich specyfikacji BMW.

Aby zapobiec zmęczeniu pasażerów i kierowcy oraz utrzymać ich aktywność w trakcie podróży, system aktywnej wentylacji foteli zapewnia stały obieg powietrza w fotelach. W każdym z foteli znajduje się łącznie 9 wentylatorów przepływowych, po pięć w siedzisku i cztery w oparciu. Działanie wentylatorów polega na zasysaniu czystego i świeżego powietrza z kabiny do wnętrza foteli, a następnie kierowaniu go do przepuszczającej powietrze warstwy środkowej, która rozprowadza efekt w całym fotelu. W siedzeniach znajdują się specjalne strefy perforacji, które utrzymują pot na minimalnym poziomie i pomagają w przepływie powietrza przez całą powierzchnię. Sterowanie prędkościami tych wentylatorów odbywa się na konsoli iDrive, która jest zintegrowana z głównym panelem przednim luksusowego samochodu.

W przypadku, gdy samochód stoi w słońcu przez dłuższy czas, pasażerowie mogą po prostu ustawić prędkość wentylatora na maksimum i natychmiast odetchnąć od gorąca. Za pośrednictwem konsoli iDrive można zarządzać dystrybucją powietrza i prędkością przepływu powietrza pomiędzy siedzeniami i oparciem. Co ciekawe, system Active Seat Ventilation nie tylko chłodzi fotele, ale również zapobiega efektowi ich przechłodzenia. W ramach tej funkcji dostępna jest również opcja ogrzewania, która pozwala na utrzymanie temperatury w całym obszarze siedzenia. W przypadku długich podróży, efekty chłodzenia i ogrzewania działają wspólnie w tym zaawansowanym technologicznie samochodzie i pomagają w utrzymaniu idealnej temperatury potrzebnej do komfortowej jazdy.

Dealerzy samochodów BMW zgadzają się, że pojawienie się takich funkcji przez firmę z pewnością podniesie ich rangę na krajowym rynku samochodowym. Każdy potencjalny nabywca poszukuje komfortu i wygody w wybranych przez siebie samochodach, a samochody BMW w Indiach zaspokajają podobne potrzeby użytkowników. W przyszłości firma zamierza produkować więcej samochodów hi tech, które będą miały również luksusowe funkcje, aby utrzymać współczesnych pasażerów w pełni zadowolony. Chociaż, samochody BMW są tagowane z wysokich cen, ale eksperci uważają, że włączenie takich funkcji uzasadniają liczby.

Dowiedz się więcej na https://autodetailing.edu.pl/.

Krzysztof Arczewski

Redakcja auto-partners.pl

Zobacz również